Wpływ programów komputerowych na efektywność pracy pracowników biurowych w oparciu o program InsERT nexo
DOI:
https://doi.org/10.52934/wpz.129Słowa kluczowe:
programy komputerowe dla księgowości, efektywność pracy w księgowości, księgowość, funkcje i zadania księgowościAbstrakt
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie wpływu programów komputerowych na efektywność pracy pracowników księgowości. W kolejnych punktach dokonano charakterystyki teoretycznych założeń pracy w obszarze księgowości na przestrzeni lat, ze szczególnym podkreśleniem współczesnej innowacyjnej księgowości.
Bibliografia
Gmytrasiewicz, M., Karmańska, A. (2006). Rachunkowość finansowa. Wydawnictwo Difin.
Henrdiksen, E. A. (2002). Teoria rachunkowości. Wydawnictwo Naukowe PWN.
Klimczak, K. (2015). Historia rozwoju teoretycznej myśli rachunkowości. Przegląd wybranych teorii, modeli i koncepcji. Wydawnictwo Difin.
Łazarowicz, E. (2011). Historia powstania podwójnej księgowości i rachunku kosztów. Oficyna Wydawnicza SGH.
Micherda, B. (2020). Podstawy rachunkowości. Aspekty teoretyczne i praktyczne. Wydawnictwo Naukowe PWN.
Nowak, W. A. (2010). Teoria sprawozdawczości finansowej. Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.
Rogozina, S. (2012). Powstanie i rozwój księgowości podwójnej. Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, 32, 69–87.
Sawicki, K. (2005). Podstawy rachunkowości. Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.
Winiarska, K. (2011). Organizacja rachunkowości. Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.
Wojnarowski, J. (red.) (2003). Wielka encyklopedia PWN. Wydawnictwo Naukowe PWN.
Pobrania
Opublikowane
Jak cytować
Numer
Dział
Licencja
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Autorzy publikujący w czasopiśmie udzielają jego wydawcy zgody o następującej treści:
- Autor zachowuje autorskie prawa majątkowe do utworu, a jednocześnie udziela wydawcy czasopisma zgody na jego pierwszą publikację w wersji drukowanej i wersji online na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe oraz zgody na wykonywanie opracowań, w tym przekładów.
- Autor ma możliwość udzielania zgody niewyłącznej na opublikowanie utworu w wersji, która ukazała się w czasopiśmie (np. zamieszczenia go w repozytorium instytucjonalnym lub opublikowania w książce), wraz z informacją o jego pierwszej publikacji w czasopiśmie.
- Autor może umieścić swój utwór online (np. w repozytorium instytucjonalnym lub na swojej stronie internetowej) jeszcze przed zgłoszeniem utworu do czasopisma.