Integracja w edukacji wczesnoszkolnej – rozwiązania praktyczne

Autor

DOI:

https://doi.org/10.52934/eto.191

Słowa kluczowe:

integracja, Ukraina, uchodźcy

Abstrakt

Pomyślność integracji w edukacji wczesnoszkolnej zależy od wielu czynników. Możemy tutaj powiedzieć zarówno o możliwościach, jak i trudnościach. Integracja obejmuje szereg działań dążących do harmonijnego współdziałania wszystkich uczniów w klasie, nie tylko w szkole, ale również w czasie wolnym. Jednym z tych działań było stosowanie metod i technik, mających na celu zniesienie barier edukacyjnych – przede wszystkim językowych, mentalnych i psychologicznych.

Bibliografia

Dziurzyńska-Pyrsz, B., Korabik, M., Łubocka, J., Sroka, W., Tarka, R. (2011). Specyfikacja prowadzenia zajęć do programu „Trzy żywioły” – innowacyjny, interdyscyplinarny program ekologiczny realizowany metodą projektu edukacyjnego. Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytet Wrocławski.

Grabowski, M. (2011). Zabawa jako podstawowa forma aktywizacji dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce: kwartalnik dla nauczycieli, 2–3, 7–16.

Jakubowicz-Bryx, A. (2015). Integracja społeczności szkolnej w kontekście zaangażowania rodziców w edukację na poziomie klas niższych. Przegląd Pedagogiczny, 1, 98–110.

Michalska, G. (2023). Rola i znaczenie wycieczek oraz pracy krajoznawczo-turystycznej w edukacji szkolnej. Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Łodzi.

Sobol, E. (red.) (1995). Słownik wyrazów obcych. Wydawnictwo Naukowe PWN.

Pobrania

Opublikowane

29.12.2023

Jak cytować

Motak, A., & Krzyszkowska, M. (2023). Integracja w edukacji wczesnoszkolnej – rozwiązania praktyczne. Edukacja • Terapia • Opieka, 5, 122–130. https://doi.org/10.52934/eto.191