Wykorzystywanie technologii IT w edukacji uczniów klas I–III w ocenie nauczycieli i rodziców
DOI:
https://doi.org/10.52934/eto.138Słowa kluczowe:
nauczanie zdalne, technologie IT, nauczyciele klas I–IIIAbstrakt
Czy konieczność podjęcia nauczania zdalnego była dużym zaskoczeniem dla nauczycieli? Czy potrafili poradzić sobie z nowoczesną technologią i sprostać oczekiwaniom uczniów i całego społeczeństwa? Poszukując odpowiedzi na te podstawowe dzisiaj pytania przeprowadzono sondaż opinii wśród nauczycieli i rodziców uczniów z klas I–III szkoły podstawowej. Uzyskane wyniki potwierdzają, że mimo pewnych trudności napotykanych w trakcie realizacji zadań dydaktycznych, nauczyciele zdali trudny dla nich egzamin.
Bibliografia
Geex. (2020). Przewodnik po aplikacji Microsoft Teams. https://geex.x-kom.pl/lifestyle/przewodnik-po-aplikacji-microsoft-teams/ (dostęp: 07.07.2021).
GOD DAG.PL. (2021). Opis programu Zoom. https://goddag.pl/opis-programu-zoom/ (dostęp: 07.07.2021).
Przybyła, W., Ratalewska, M. (2012). Poradnik dla projektujących kursy e-learningowe. Krajowy Ośrodek Wpierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.
Skype Support. (2021). Co to jest Skype? https://support.skype.com/pl/faq/FA6/co-to-jest-skype (dostęp: 07.07.2021).
Wedel‐Domaradzka, A., Raczyńska, A. (2013). Jak skutecznie prowadzić zajęcia na platformie edukacyjnej? Poradnik. Krajowy Ośrodek Wpierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.
Pobrania
Opublikowane
Jak cytować
Numer
Dział
Licencja
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Autorzy publikujący w czasopiśmie udzielają jego wydawcy zgody o następującej treści:
- Autor zachowuje autorskie prawa majątkowe do utworu, a jednocześnie udziela wydawcy czasopisma zgody na jego pierwszą publikację w wersji drukowanej i wersji online na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe oraz zgody na wykonywanie opracowań, w tym przekładów.
- Autor ma możliwość udzielania zgody niewyłącznej na opublikowanie utworu w wersji, która ukazała się w czasopiśmie (np. zamieszczenia go w repozytorium instytucjonalnym lub opublikowania w książce), wraz z informacją o jego pierwszej publikacji w czasopiśmie.
- Autor może umieścić swój utwór online (np. w repozytorium instytucjonalnym lub na swojej stronie internetowej) jeszcze przed zgłoszeniem utworu do czasopisma.