Metody pracy kreatywnej w nauczaniu zdalnym
DOI:
https://doi.org/10.52934/eto.135Słowa kluczowe:
nauczanie zdalne, relacje, komunikacja, metody, kreatywnośćAbstrakt
Zadaniem nauczycieli wychowania przedszkolnego jest stwarzanie atmosfery do optymalnego rozwoju dziecka. Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Wsparcie to realizowane jest przez proces opieki, wychowania i nauczania – uczenia się, co umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna. W efekcie takiego wsparcia dziecko osiąga dojrzałość do podjęcia nauki na pierwszym etapie edukacji. W dobie kryzysu epidemiologicznego nauczyciel organizuje efektywną pracę z dziećmi online.
Bibliografia
Adair, J. (2008). Sztuka twórczego myślenia, źródła innowacji i świetnych pomysłów. Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.
Bowkett, S. (2000). Wyobraź sobie, że… ćwiczenia rozwijające twórcze myślenie uczniów. Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne.
Czelna, M. (2011). Trzeci „rodzic” – telewizor. Wspólne tematy, 10, 40–43.
Izdebska, J. (2007). Mass media i multimedia – dominująca przestrzeń życia dziecka. W: E. Marynowicz-Hetka (red.), Pedagogika społeczna. Podręcznik akademicki (ss. 518–533). Wydawnictwo Naukowe PWN.
Kozłowska, A. (2006). Oddziaływanie mass mediów. Oficyna Wydawnicza SGH.
Kubiak, M. J. (2000). Szkoła, Internet, Intranet. Wirtualna edukacja. Wydawnictwo Mikom.
Makowska, M. (2020). Edukacja przedszkolna w dobie kryzysu epidemiologicznego – powrót do codziennej rzeczywistości. Ośrodek Doradztwa Metodycznego Metris.
Makowska, M. (2020). Edukacja zdalna w nauczaniu przedszkolnym – założenia, metody pracy, praktyka. Ośrodek Doradztwa Metodycznego Metris.
Ministerstwo Edukacji Narodowej. (2020). Kształcenie na odległość. Poradnik dla szkół. https://www.gov.pl/attachment/b3180402-5cbb-46f7-a429-a1108884bdb3 (dostęp: 25.03.2020).
Ustawa z dnia 14 lutego 2017 r. – w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 356 z późn. zm.).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Relacje_interpersonalne (dostęp: 20.01.2021).
https://oswiata.oficynamm.pl/ (dostęp: 01.09.2021).
https://e-oswiata.oficynalex.pl/ (dostęp:15.09.2021).
Pobrania
Opublikowane
Jak cytować
Numer
Dział
Licencja
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Autorzy publikujący w czasopiśmie udzielają jego wydawcy zgody o następującej treści:
- Autor zachowuje autorskie prawa majątkowe do utworu, a jednocześnie udziela wydawcy czasopisma zgody na jego pierwszą publikację w wersji drukowanej i wersji online na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe oraz zgody na wykonywanie opracowań, w tym przekładów.
- Autor ma możliwość udzielania zgody niewyłącznej na opublikowanie utworu w wersji, która ukazała się w czasopiśmie (np. zamieszczenia go w repozytorium instytucjonalnym lub opublikowania w książce), wraz z informacją o jego pierwszej publikacji w czasopiśmie.
- Autor może umieścić swój utwór online (np. w repozytorium instytucjonalnym lub na swojej stronie internetowej) jeszcze przed zgłoszeniem utworu do czasopisma.